POLSKIE KODEKSY

Najczęstsze pytania i odpowiedzi.


Jak często program jest aktualizowany?

Aktualizacje stanu prawnego wersji Pro autor stara się wprowadzać co miesiąc (i tak jest do tej pory), jednak termin ten nie jest gwarantowany. Program jest zawsze aktualny na datę wskazaną w treści aplikacji.
Nowe funkcje w programie są wprowadzanie stopniowo mając na uwadze zachowanie prostoty użytkowania. Autor jest także otwarty na wszelkie sugestie oraz proponowane usprawnienia.

Czy mogę liczyć na poprawność załączonych aktów prawnych?

Zgodność kodeksów z dziennikami ustaw jest dla autora absolutnym priorytetem. Każdy kodeks oraz bieżące zmiany prawne są weryfikowane z Lexem. Autor osobiście korzysta z aplikacji na sali rozpraw. Z programu korzystają sędziowie, adwokaci, radcy prawni, policjanci, strażnicy miejscy...

Jakich uprawnień wymaga program podczas instalacji?

Odczyt stanu telefonu wymagany jest wyłącznie w celu wygenerowania unikalnego kodu urządzenia i pozwala przypisać zakupiony program do smartfonu. Poza tym jedynym wymogiem jest telefon z systemem Android w wersji 2.1 lub nowszej z ekranem dotykowym. Program nie korzysta i nie ma dostępu do żadnych danych użytkownika.

Czy program wymaga dostępu do sieci?

Program działa w trybie off-line, kodeksy są przechowywane lokalnie.

Jak wywołać funkcję szybkiego przewijania tekstu kodeksu?

Wystarczy przytrzymać środek ekranu.

Jak przeskoczyć do kolejnej (poprzedniej) strony?

Kliknij po prawej lub lewej stronie ekranu.

Czy mogę zainstalować aplikację z pliku APK?

Aplikacja jest dostępna wyłącznie przez Google play.

Czy mogę liczyć na dodanie...[w tym miejscu dowolny dziennik ustaw - ordynacje, prawo budowlane etc.]

Zakres przedmiotowy programu to polskie kodeksy. Wobec próśb użytkowników do płatnej wersji aplikacji dodano prawo ruchu drogowego (nazwa potoczna kodeks drogowy) oraz ustawę o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

Skąd pomysł na program?

Takiego programu zdaniem autora (prawnika) i użytkowników aplikacji brakowało na Google play. Aplikacja zapewnia błyskawiczny dostęp do wszystkich polskich kodeksów, w każdym miejscu (np. na sali sądowej) i bez dostępu do sieci, czego nie mogą zapewnić kodeksy drukowane.